You are currently viewing Spektakularna impreza w stylu Wielkiego Gatsby’ego
https://www.pexels.com/pl-pl/zdjecie/grupa-osob-bioracych-udzial-w-grupie-fot-1716830/

Spektakularna impreza w stylu Wielkiego Gatsby’ego

Ostatnio dostaliśmy nietypowe zapytanie – prośbę, o przygotowanie fotolustra i gadżetów pod kątem zabawy w stylu Wielkiego Gatsby’ego. Zadzwoniła do nas przemiła osoba podekscytowana fotolustrem – jego funkcjonalnością oraz wyglądem! Stwierdziła “O tak! To idealnie wpasuje się w elegancki styl lokalu i imprezy, którą przygotowujemy”. Było tylko jedno ale… czy nasze gadżety pozwolą przenieść się do lat 20 ubiegłego wieku. Jako że już jakiś czas chodził nam po głowie taki pomysł, oczywiście się zgodziliśmy! Przy tworzeniu “garderoby” zainspirowaliśmy się zarówno zachowanymi fotografiami z tamtego okresu, jak i współczesnymi filmami, których akcja dzieje się w latach 20/30-stych – gangsterski serial „Zakazane Imperium”, czy oscarowe filmy “Chicago” i “Wielki Gatsby”. To właśnie “Wielki Gatsby” wiele osób skłania do zorganizowania imprezy tematycznej.

 

Ale po kolei… epoka Gatsby’ego to synonim przepychu i blichtru, w końcu to szalone lata 20 XX wieku. To czas rozkwitu ekonomicznego, wysyp niekonwencjonalnych artystów i lejącego się strumieniami szampana. Bohema króluje na salonach. Złoto, frędzle, pióra, opaski i cygaretki królowały w lokalach. Połyskujące materiały, koraliki, perły, plisy, frędzle, cygarniczki, długi sznur pereł, stanowiły główne elementy w ubiorze kobiecym. Jeżeli chodzi o strój męski, to pożądany był garnitury, najlepiej z kamizelką, biała koszula i szelki także były modne, na głowie – cylindry, kapelusze, na nogach – buty z nakładkami.
W pierwszej kolejności zrobiliśmy research wśród gadżetów, które mamy już w “ofercie”. Znaleźliśmy tam kapelusze, sznur pereł, opaskę z piórkiem… coś mało. Dlatego zakupiliśmy duuuuuużą skrzynie nowych gadżetów. Podstawą prowadzenia firmy jest inwestowanie w jej ciągły rozwój 😉 Dodatkowe cygarniczki, perły, kapelusze z cekinami, szelki, długie damskie rękawiczki, peruki z modnymi fryzurami lat 20 stych, opaski z piórami, laski, boa z piór, fajki, a nawet palące się cygaro, czy ulubiony karabiny mafii – słynny Tommy Gun wzbogaciły naszą kolekcję. Następnie musieliśmy pomyśleć o tle na wydruku. W tamtych czasach królował czarny kolor ze złotymi elementami więc i tło powstało w kilka chwil za sprawą naszej graficzki – Kasi. Samo fotolustro z przepiękną ramą, eleganckimi słupkami i czerwonym dywanem wprost idealnie pasowało do imprezy, czyli wszystko gotowe, a na poniższej fotorelacji możecie zobaczyć jak prezentowała się całość 😉