You are currently viewing Oryginalne atrakcje na studniówkach
https://www.pexels.com/pl-pl/zdjecie/kobieta-w-czarnym-spaghetti-pasek-gory-trzymajac-smartfon-5629145/

Oryginalne atrakcje na studniówkach

Nietypowe pomysły na urozmaicenie studniówki!

Przyszłoroczni maturzyści mogą odetchnąć z ulgą, wszystko wskazuje na to, że studniówki po pandemicznej przerwie się odbędą! Zajęcia on-line oraz dystans społeczny wzmocniły chyba w każdym potrzebę spotkania się w luźniejszej atmosferze. Tu nasuwa się pytanie co  robić na takiej studniówce? Jak ją zorganizować, aby każdemu zapadło te wydarzenie głęboko w pamięć? To nie takie oczywiste, choć jeszcze kilkanaście lat temu wystarczyła sala gimnastyczna, kilka przekąsek oraz grupowe zdjęcie, dziś od balu maturalnego oczekujemy głębszych wrażeń. Bywa, że współczesny bal przypomina ekskluzywną zabawę rodem z amerykańskich filmów. Miejsce powinno być ładne, odpowiednio wystrojone i nagłośnione, jedzenie wykwintne. Klasyczny polonez zastępowany jest często bardziej złożonym układem tanecznym. Oprócz tego, na takiej zabawie powinny mieć miejsce atrakcje, często zbliżone do tych, których możemy doświadczyć na weselu.

Poniżej prezentujemy modne pomysły na uatrakcyjnienie zabawy maturalnej:

  • Wybory miss i mistera studniówki rodem z amerykańskich szkół, jeśli jednak czujecie, że taka selekcja jest zbyt powierzchowna i godzić będzie w uczucia uczniów, lepszym pomysłem wtedy będą wybory tematyczne, czyli wybór na najbardziej „eko” parę lub uhonorowanie najsympatyczniejszego nauczyciela dyplomem? 

  • Didżej jest już raczej standardem, ale coraz więcej szkół decyduje się na wynajęcie wodzireja, który sprawnie rozrusza nawet najbardziej wybrednego i znudzonego maturzystę. 

  • A może oprócz jednego wspólnego zdjęcia uczniowie powinni postawić na fotolustro, fantastyczną interaktywną atrakcję, która nie tylko integruje przyszłych studentów, ale każdy z uczestników dostanie wydrukowaną wprost na jego oczach fotografię? Takie zdjęcie można wykonać wraz z partnerem, przyjaciółmi i nauczycielami. Zabawne gadżety dodatkowo uatrakcyjnią te szalone chwile. Gwarantujemy, że taka pamiątka pozostanie z Wami do końca życia!

  • Część szkół decyduje się na mniej sztywny charakter imprezy i na wybór motywu przewodniego (leitmotif) np. stroje z lat 20 XX wieku czy postacie z filmu o agencie 007. Młodzi ludzi cenią sobie oryginalność, uwielbiają się przebierać, więc jest to pomysł idealny. Warto wtedy zadbać o takie szczegóły jak odpowiednie przystrojenie sali czy dopasowane przekąski i zabawy.   

  • Ostatnim bardzo oryginalnym pomysłem jest…wynajęcie barmana. Tak wiemy, że jest to ten rodzaj imprezy, gdzie nie powinno być alkoholu, ale powiedzmy sobie szczerze, kto z tych już pełnoletnich ludzi w tę wyjątkową noc nie chciałby napić się profesjonalnie przygotowanego drinka? Może, zamiast przymykać oko na przemycony ciężki alkohol, pozwólmy młodym na dwa egzotyczne koktajle? Grupa znajomych z pewnością zjednoczy się w kolejce po łagodne shoty.  Dziewczyny zapewne sięgną po orzeźwiające mohito lub aperol spritz! Pamiętajmy też, że barman jest w stanie przygotować całą masę drinków BEZalkoholowych!

Bal maturalny to dla wielu uczniów pierwsza w życiu okazja, aby wziąć udział w stylowej zabawie, dlatego też powinna być starannie zorganizowana, aby stała się niezapomnianym wydarzeniem.

 

Studniówka to idealna uroczystość na wynajęcie fotolustra